Size bir telefon kadar yakınız
+90 242 424 82 91
Dil Seçin
tren

SMART CALMAG

SMART CALMAG

Kalsiyum; Bitkide hücre duvarlarını güçlendirir potasyum hücre duvarında tuğla ise kalsiyum da çimentodur ve dolayısıyla çevresel strese karşı bitkinin direncini artırır. Kök gelişimi için de önemlidir, hücre bölünmesi ve hücrelerin büyümesine yardımcı olur. Eksikliği durumunda kök sistemi çok zayıflar, gelişme çok zayıflar veya tamamen durur, meyveler yumuşar, dayanıklılıkları azalır.Magnezyum; Klorofilin yapısında yer alır ve bu nedenle bitkide fotosentez için çok önemlidir. Bu nedenle, eksikliği sonucunda bitkilerde gelişme zayıflar, tohum ve meyve oluşumu zayıflar, meyve dökülmesi fazlalaşır. Ayrıca, bitkide şeker, yağ ve nişasta oluşumuna katkıda bulunur.

Garanti Edilen İçerik %W/W
Nitrat Azotu (NO3-N) 14
Suda Çözünür Magnezyum Oksit (MgO) 6
Suda Çözünür Kalsiyum Oksit (CaO) 17

Kullanım: Bitkilerin Ca, Mg ihtiyacı olan her dönemde suda eritilerek kullanılır.
Kullanma Dozu: Topraktan uygulaması 0,3-1 kg/da/gün yaprak uygulaması 0,3-0,7 kg 100 lt su ile. Bu değerler tavsiye niteliğindedir. Uygun dozlar tarımsal analiz sonuçları ve bitkilerin gelişme durumuna göre bu konuda teknik bilgisi olan kişilerce belirlenebilir. Tavsiye edilen uygulama miktarını aşmayınız.

İmalatçı firma tavsiyelerine uyularak kullanıldığında ürünün kalitesini garanti eder. Ancak hatalı kullanım ve karışımdan dolayı doğabilecek olumsuzluklar firmanın garantisi dışındadır. Hatalı kullanım ve depolama şartlarında kaynaklanabilecek sorunlar kullanıcının (toksitide, kalıntılar, etkili olmayış vs.) sorumluluğundadır.