Size bir telefon kadar yakınız
+90 242 424 82 91
Dil Seçin
tren

SMART CALNİT

SMART CALNİT

Kalsiyum Nitrat bitkiler için gerekli olan nitrat azotu ve suda eriyebilir kalsiyumu sağlar. Kalsiyum Nitrat Değişken toprak ve hava koşullarında bitkisel üretimde ana gübreleme olarak uygulanabilecek en iyi seçenektir.
Hem Kalsiyum hem de Nitrat azotu bitkiler tarafından kullanılan besin elementleridir ve kök bölgesinde Zararlı artıklar kalmaz, toprakta tuzlulaşma sorunu olmaz.
Daha ötesi Nitrat azotu suda eriyebilir kalsiyumu köklerden emilimde bitkiye taşıyıcı rolü üstlenmektedir. Bitkinin kalsiyum alımı en üst seviyeye çıkar.

Garanti Edilen İçerik %W/W
Toplam Azot (N) 15
Nitrat Azotu (NO3-N) 6
Amonyum Azotu (NH4-N) 1

Ek Beyan
Suda Çözünür Kalsiyum Oksit (CaO)                            25

KULLANIM: En iyi konsantrasyon ve uygulama oranını belirlemek için toprak ve yaprak analizi yaptırınız. Bitkilerin genç ve ileri dönemlerinde yapraktan ve topraktan uygulanarak kullanılır.
Kullanma Dozu: yapraktan 100 lt suya 0.5-2 kg topraktan sulama suyu ile 3-5 kg/da 3-4 uygulamadır.
Tavsiye edilen uygulama miktarını aşmayınız.

İmalatçı firma tavsiyelerine uyularak kullanıldığında ürünün kalitesini garanti eder. Ancak hatalı kullanım ve karışımdan dolayı doğabilecek olumsuzluklar firmanın garantisi dışındadır. Hatalı kullanım ve depolama şartlarında kaynaklanabilecek sorunlar kullanıcının (toksitide, kalıntılar, etkili olmayış vs.) sorumluluğundadır.